UI/UX Tasarım için işinize yarayacak 5 uygulama!

UX ve UI Tasarımı dijital dünyada oldukça önemli. Bu tasarımları gerçekleştirebileceğiniz 5 uygulamayı sizler için derledik. Hayallerinizdeki UX ve UI Tasarıma erişebilmek artık mümkün!

Check-Up Başlat

Arayüz tasarımı günümüz dünyasında çok önemlidir, bazen çok kullanışlı bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Sadece arayüz tasarımına odaklanmak isteyenler için de yazılımlar mevcut. UI/UX programları ödeme gerektirebilir. Bazı programlar, birden fazla tasarımcının aynı anda ücretsiz çalışmasına izin verebilir.

Günümüz dünyasında kullanıcı ve ürün etkileşimi performansının artırılması, ürün başarısını belirleyen en önemli faktör konumuna gelmiştir. Dijital ürünlerin ve kullanım alanlarının artması ise kullanıcı deneyiminin bu alandaki hayati önemini ortaya çıkarmıştır.

Uygulama veya siteyi açtığınızda işletmenin ne ile ilgili olduğunu hızlıca anlayabiliyorsanız, işletmeye ait arayüzün iyi olduğunu kanıtlar.

Sketch

UI tasarımda öne çıkan Sketch en çok duyulan programlardan biridir. Bu kadar popüler olmasının nedeni Sketch’in sembol kitaplığı, katman stilleri, metin stilleri, yeniden boyutlandırma ve hizalama işlevleridir. Ayrıca projede ortak değişiklikler yapmak ve müşterilere tutarlı bir prototip göstermek için size zaman kazandırır.

Sketch Programı Web Sitesi: https://www.sketch.com/

Figma

Figma, günümüzde en popüler UI/UX programlarından biridir. Figma, tasarımcıların dinamik prototipler ve modeller oluşturmasını sağlar. Bunun yanında protip ve modellerin kullanılabilirliklerini test etme özelliğini de sunar. Figma, birden fazla tasarımcının aynı anda bir proje üzerinde çalışmasına izin verir. Ortak çalışma alanında kimlerin aktif olduğunu da görebilirsiniz.

Figma Programı Web Sitesi: https://www.figma.com/

Webflow

Webflow kodlamayla uğraştırmayarak Sürükle Bırak İşlevi ve Görev Odaklı Arayüzü sayesinde birçok tasarımı kolayca ve özgürce yapabilirsiniz. Webflow üzerinde tasarım yaparken, doğru HTML, CSS ve JavaScript kodunu otomatik olarak oluşturacaktır. Bu özellik sayesinde sizlere zaman kazandıracaktır.

Webflow Programı Web Sitesi: https://webflow.com/

Origami Studio

Facebook tasarımcıları için yapılan Origami Studio, Sketch’ten daha karmaşık bir arayüze sahiptir. Origami Studio daha gelişmiş prototipleme araçlarını barındırır ve ihtiyaç duyan tasarımcılara yöneliktir. Origami, gelişmiş paket editörleri tarafından desteklenen iyi prototipler oluşturmak için gereken araçlara sahiptir.

Origami Studio Web Sitesi: https://origami.design/

Adobe XD

Adobe XD, diğer Adobe ürünleri kullanmış olan herkesin aşina olduğu bir düzeneğe sahip. Prototipler ve modeller oluşturmak için vektör tabanlı kullanıcı arabirimi araçları sunar. Ayrıca Adobe XD birçok UI tasarımcısının odak noktası haline geldi. Adobe XD, Adobe Photoshop ve Ai ile entegre çalışabilmektedir. Bu sayede diğer iki programda yaptığınız tasarımları kolaylıkla Adobe XD’ye taşıyabiliyorsunuz.

Adobe XD Web Sitesi: https://helpx.adobe.com/tr/xd/get-started.html

UI ve UX için işinize yarayacak 5 uygulamayı sizlerle paylaştık. İlerleyen teknolojiyle Tasarım da gelişmeye devam ediyor. Tasarımsal süreçleri kolaylaştırmak için hemen Check Up başlatmaya ne dersin? Tasarımsal olarak ihtiyaçlarınızı Ürün Doktoru ile belirleyin.

Ürün Doktoru İhtiyacına Birlikte Karar Verelim

Ürününüz için Check-up Yaptırın

Ürününüzün yardıma mı ihtiyacı var? Check-up paketlerimizle ilgili destek alın.

Online görüşme talebi oluşturun

Bu Yazıda Faydalanılan Kaynaklar

Girişimciler için Ücretsiz!

UX Kontrol Listesi

Girişimciler için hazırladığımız UX Kontrol Listesi şimdi yayında!
Kontrol Listesini indirerek girişiminizin UX ihtiyaçlarını önceliklendirin!

Kontrol Listesini Edinin

Mentörlerimizle Görüşün

En Hızlı Şekilde Ürününüzle İlgili Destek Alın!

İşlemleri tamamladıktan sonra en kısa sürede uzmanlarımızın uygun zamanı için bir bağlantı alacaksınız.

Mentörlerle Birebir Görüşün
No items found.

Servis Hakkında

Ürününüzün ne kadar kullanılabilir olduğunu biliyor musunuz? Mükemmel bir kullanıcı deneyimi, ürününüzü başarıya ulaştırmanın ilk adımıdır. Ürününüz harika çözümler sunabilir ancak kullanılabilir olmazsa tercih edilmez. UX Audit Call hizmetimizle ürününüzün kullanılabilirlik sorunlarını tespit ediyor ve bu sorunların çözülmesi için uygun aksiyonları belirlemenize yardımcı oluyoruz.

Daha Fazlasını Öğren
Kullanılabilir ürünler yaratmanıza yardımcı olalım.

Servis Hakkında

Bilinen bir yanılgının aksine Kullanıcı Arayüzü (UI), uygulamanızın veya web sitenizin sadece ne kadar güzel olduğuyla ilgili değildir, kullanıcı etkileşimini anlamak ve geliştirmekle ilgilidir. UI Audit, ürünün kendisini görsel dilde nasıl ifade ettiğine odaklanır ve hangi yönlerinin eksik olduğunu tespit eder.

Daha Fazlasını Öğren
Arayüz tasarımınızı değerlendirelim.

Servis Hakkında

UX Audit, bir web sitesinin ya da uygulamanın eksiklerini belirlemeye ve kullanıcı deneyimini kusursuz hale getirmeye yardımcı olur.  UX Audit servisimizi tercih ettiğinizde uzmanlarımız, ürününüzün mevcut kullanıcı deneyimini değerlendirirler. Bu değerlendirmeyi yaparken hem kişisel tecrübelerini hem de Jacob Nielsen tarafından oluşturulmuş "Sezgisel Analiz Maddeleri"ni dikkate alırlar.

Daha Fazlasını Öğren
Kullanıcı deneyiminizi nasıl geliştirebileceğinizi öğrenin

Diğer Blog Gönderileri

No items found.
No items found.
No items found.
No items found.