UX Audit

Kullanıcı deneyiminizi nasıl geliştirebileceğinizi öğrenin

UX Audit, bir web sitesinin ya da uygulamanın eksiklerini belirlemeye ve kullanıcı deneyimini kusursuz hale getirmeye yardımcı olur.  UX Audit servisimizi tercih ettiğinizde uzmanlarımız, ürününüzün mevcut kullanıcı deneyimini değerlendirirler. Bu değerlendirmeyi yaparken hem kişisel tecrübelerini hem de Jacob Nielsen tarafından oluşturulmuş "Sezgisel Analiz Maddeleri"ni dikkate alırlar.

İletişime Geç

Neleri Değerlendireceğiz?

‍Ürününüze "çok yakın" olmak bazen önemli noktaları gözden kaçırmanıza sebep olabilir. Userspots’ın UX uzmanları, ürününüz için yeni bir bakış açısı sağlar.  ‍Nihai hedefimiz, kullanıcı deneyiminizi iyileştirmenize yardımcı olabilecek noktaları sunmaktır. Hedeflerinizi öğrendikten ve markanıza aşina olduktan sonra web sitenizi veya mobil uygulamanızı inceliyor ve analizimizi sizinle paylaşıyoruz. Uzmanlarımız web sitenizdeki ya da mobil uygulamanızdaki akışları incelerken “Sezgisel Analiz Maddeleri”ni temel alır.  Uzmanlarımız mevcut kullanıcı deneyiminizle ilgili aşağıdaki bulguları kontrol ederler:‍Bilgi Mimarisi, Navigasyon ve İsimlendirmeSistem Akışlarının DeğerlendirilmesiHata Mesajları ve Sistemin DiliDeğer Önerisinin AnlaşılabilirliğiGüvenilirlik‍Bu analizlerin sonucunda ise hemen uygulamaya başlayabileceğiniz kapsamlı bir analiz ve özel öneriler alacağınızı garanti ediyoruz. ‍

Ne Gerekiyor?

‍UX Audit analizine başlamadan önce markanızı, hedeflerinizi ve hedef kitlenizi tanımak size daha doğru bir analiz sunmamızı sağlar. Bu sebeple değerlendirmeye başlamadan önce sizden bazı bilgiler talep ediyoruz:‍Belirlediğiniz hedef kitleyi bizimle paylaşmalısınız. ‍Deneyimi kimin için tasarladığınızı bilmek, deneyimi tasarlamanın ve analiz etmenin ilk adımıdır. Mevcut kullanıcıların demografisi, davranışları ve mevcut kullanıcıların nereden geldiklerine dair ilişkiler kurulmalıdır. ‍Belirlediğiniz ürün hedeflerinizi bizimle paylaşmalısınız. ‍Ürününüzün ulaşmasını istediğiniz noktayı ve amaçlarını belirlemelisiniz.  Böylece UX Audit hizmetinden ne elde etmek istediğinizi net bir biçimde bilebilirsiniz. Açıkça tanımlanmış hedefler olmadan “başarının” veya “gelişmenin” ne olduğunu belirlemek pek mümkün değildir.‍Web sitenizin veya mobil uygulamanın adresini bizimle paylaşmalısınız. ‍Analizinin yapılmasını istediğiniz web sitenizin veya mobil uygulamanın adresini bizimle paylaşmalısınız. Analizlerimiz sırasında tek bir platform değerlendirilir. Şayet iki platformun da değerlendirilmesini talep ediyorsanız bunu not bölümüne eklemelisiniz.‍

Ne Teslim Edeceğiz?

Video

Yaptığımız değerlendirmede öne çıkan 3 ana bulguyu bir Loom videosu haline getiriyoruz. 10 dakika olan bu videoda bulguları ayrıntılı olarak anlatmayı ve hedeflerinize fayda sağlamayı önemsiyoruz.

Örnek Video İzle

Rapor

10 sezgisel analiz maddesi üzerinden değerlendirme raporunu teslim ediyoruz. Bu sayede web sitenizde veya mobil uygulamanızda önemli ölçüde kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi sağlamayı ve hızlı bir öneri listesi sunmayı hedefliyoruz.

Örnek Rapor İncele

Toplantı

Analizin çıktılarının anlatılması ve paydaşların da bu değerlendirmelerden haberinin olması düzeltmelerin hızlanmasına yardımcı olabilir. Uzman ekibimiz 1 saatlik bir toplantı ile analizlerinin sonucunda ortaya çıkan değerlendirmeyi ekibinize ve isteğe bağlı olarak paydaşlarınıza anlatır.

Örnek UX Audit

Eventbrite için Hazırlanan Örnek UX Audit'e Erişin!

Ürün Doktoru'muz Sena Çifçili'nin hazırladığı Eventbrite örnek UX Audit raporuna erişin.

Örnek UX Audit'e Erişin

Tasarım

kategorisindeki diğer servislerimizi keşfedin.

Şimdi Keşfet

Bu Sayfa Bulunamadı

Aradığınız sayfa mevcut değil veya taşınmış.

Anasayfa'ya Dön