UX Audit Call

Kullanılabilir ürünler yaratmanıza yardımcı olalım.

Ürününüzün ne kadar kullanılabilir olduğunu biliyor musunuz? Mükemmel bir kullanıcı deneyimi, ürününüzü başarıya ulaştırmanın ilk adımıdır. Ürününüz harika çözümler sunabilir ancak kullanılabilir olmazsa tercih edilmez. UX Audit Call hizmetimizle ürününüzün kullanılabilirlik sorunlarını tespit ediyor ve bu sorunların çözülmesi için uygun aksiyonları belirlemenize yardımcı oluyoruz.

İletişime Geç

Neleri Değerlendireceğiz?

Kullanılabilirlik pek çok alanı kapsar ve bir müşteri yolculuğunun tamamında karşılaştığınız tüm sayfalar kullanılabilirlik altında değerlendirilir. Web sitenizin temelini oluşturan bilgi mimarisinden arayüzlerdeki renklere kadar geniş bir alanda denetim gerçekleştiririz. Bu kadar kapsamlı bir yolculukta analizini gerçekleştirdiğimiz noktalar ise şunlardır:‍Bilgi mimarisi (web siteleri için bu hizmeti veriyoruz.)Sistem dili Hizalama ve boşluklarArayüzdeki renk ve uyum‍Kullanılabilirlik testlerini nasıl yürüttüğümüzü ayrıntılı bir şekilde öğrenmek isterseniz “Kullanılabilirlik Testi Nasıl Yapılır?” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Ne Gerekiyor?

UX Audit Call analizine başlamadan önce markanızı, hedeflerinizi ve hedef kitlenizi tanımak size daha doğru bir analiz sunmamızı sağlar. Bu sebeple değerlendirmeye başlamadan önce sizden bazı bilgiler talep ediyoruz:‍Web sitenizin adresini bizimle paylaşmalısınız. ‍Analizinin yapılmasını istediğiniz web sayfanızın adresini bizimle paylaşmalısınız. Bu sayede kullanıcılarınıza nasıl bir deneyim sunduğunuzu adım adım deneyimleyebiliriz. ‍Belirlediğiniz hedef kitleyi bizimle paylaşmalısınız. ‍Deneyimi kimin için tasarladığınızı bilmek, deneyimi tasarlamanın ve analiz etmenin ilk adımıdır. Mevcut kullanıcıların demografisi, davranışları ve mevcut kullanıcıların nereden geldiklerine dair ilişkiler kurulmalıdır. Bu sebeple hedef kitlenizim bizimle paylaşmanız gerekir.‍Belirlediğiniz ürün hedeflerinizi bizimle paylaşmalısınız. ‍Ürününüzün ulaşmasını istediğiniz noktayı ve amaçlarını belirlemelisiniz.  Böylece UX Audit Call hizmetinden ne elde etmek istediğinizi net bir biçimde bilebilirsiniz. Biz de oluşturduğumuz analiz raporunda istediğiniz bilgilere ulaşmanızı sağlayabiliriz. ‍Önceden gerçekleştirdiğiniz araştırmaların çıktılarını bizimle paylaşmalısınız. ‍Ürününüzü oluştururken veya oluşturduktan sonra kullanıcı deneyimi araştırma yöntemlerini uyguladıysanız, bu araştırmaların çıktılarını da bizimle paylaşabilirsiniz. Bu sayede geliştirilebilir noktalar veya süregelen sorunlar hakkında bilgi sahibi oluruz ve daha iyi bir analiz yapabiliriz.‍

Ne Teslim Edeceğiz?

Toplantı

Uzman ekibimiz ürününüz hakkında belirledikleri problemleri ya da geliştirilmesi gereken noktaları detaylı bir şekilde size aktarmayı amaçlar.  Bunun için ise belirledikleri potansiyel iyileştirme alanlarını, değerlendirme sonuçlarını ve önerilerini daha iyi bir şekilde anlatabilmek için bir toplantı düzenler. 1 saatlik bir toplantı ile analizimizin sonuçları size aktarılır.

Örnek UX Audit

Eventbrite için Hazırlanan Örnek UX Audit'e Erişin!

Ürün Doktoru'muz Sena Çifçili'nin hazırladığı Eventbrite örnek UX Audit raporuna erişin.

Örnek UX Audit'e Erişin

Tasarım

kategorisindeki diğer servislerimizi keşfedin.

Şimdi Keşfet

Bu Sayfa Bulunamadı

Aradığınız sayfa mevcut değil veya taşınmış.

Anasayfa'ya Dön