UI Audit

Arayüz tasarımınızı değerlendirelim.

Bilinen bir yanılgının aksine Kullanıcı Arayüzü (UI), uygulamanızın veya web sitenizin sadece ne kadar güzel olduğuyla ilgili değildir, kullanıcı etkileşimini anlamak ve geliştirmekle ilgilidir. UI Audit, ürünün kendisini görsel dilde nasıl ifade ettiğine odaklanır ve hangi yönlerinin eksik olduğunu tespit eder.

İletişime Geç

Neleri Değerlendireceğiz?

‍Günümüzün sürekli değişen ve gelişen dijital dünyasında bir ürün, ancak kullanıcılarına sunduğu deneyim kadar iyidir. Bu sebeple web sitenizin ya da mobil uygulamanızın tasarımlarını en ince ayrıntısına kadar inceleriz. Sonrasında ise her bir görsel bileşeni endüstri standartlarına ve en iyi uygulamalara göre analiz ederiz. Tüm bu süreçte ise şu noktalara odaklanırız:‍Marka kimliği- arayüz elementleri uyumuArayüz elementlerinin hizalamasıFold problemleriFont hiyerarşileriButonlardaki renk ve boyut farklılıklarıInput, checkbox, radio buton hataları ve varyasyonlarının eksiklikleriHover, skeleton loading vb. gibi arayüz cevap eksiklikleriBeyaz alan kullanım problemleri‍Bu noktalar sayesinde web sitenizin veya mobil uygulamanızın UI durumunu en ince ayrıntısına incelenir. Bu süreçte hangi noktalara odaklandığımızı ayrıntılı olarak öğrenmek için rehber yazımızı okuyabilirsiniz. ‍

Ne Gerekiyor?

‍UI Audit analizini en verimli bir şekilde tamamlamanın yolu markanızı, hedeflerinizi ve hedef kitlenizi tanımaktan geçer. Görsel tasarım dilinizin markanızla ve hedeflerinizle uyumlu olup olmadığını inceleyebilmek için sizden bazı bilgiler talep ediyoruz. UI Audit analizimize başlamadan önce sizden şu bilgileri isteyeceğiz:‍Web sayfasının veya mobil uygulamanın adresini bizimle paylaşmalısınız. ‍UI Audit değerlendirmesinin yapılmasını istediğiniz web sayfanızın veya mobil uygulamanın adresini bizimle paylaşmalısınız. Analizlerimiz sırasında tek bir platform değerlendirilir. Şayet iki platformun da değerlendirilmesini talep ediyorsanız bunu not bölümüne eklemelisiniz.‍Belirlediğiniz hedef kitleyi bizimle paylaşmalısınız. ‍Deneyimi kimin için tasarladığınızı bilmek, deneyimi tasarlamanın ve analiz etmenin ilk adımıdır. Mevcut kullanıcıların demografisi, davranışları ve mevcut kullanıcıların nereden geldiklerine dair ilişkiler kurulmalıdır.‍Belirlediğiniz ürün hedeflerinizi bizimle paylaşmalısınız. ‍Ürününüzün ulaşmasını istediğiniz noktayı ve amaçlarını belirlemelisiniz. Ürününüzün görsel dünyada kendini nasıl tanımlaması gerektiğini bu sayede anlamak kolaylaşır. Böylece UI Audit hizmetinden ne elde etmek istediğinizi net bir biçimde bilebilirsiniz.‍Markanızın nasıl görünmesini istediğinize ilişkin dokümanları bizimle paylaşmalısınız. ‍Markanın görsel kimliği farklı bileşenlerden oluşur. Marka kimliğinizin üzerine inşa edilen marka stil kılavuzunuzda markanın renk paleti, logosu gibi ögeler belirlenmiş haldedir. Web sitenizin ya da mobil uygulamanızın tasarımlarının marka stil kılavuzunuza uygunluğunu değerlendirebilmek için bu dokümanlara ihtiyaç duyuyoruz. ‍‍

Ne Teslim Edeceğiz?

Video

Ürününüzün görsel olarak hangi mesajı verdiğini ve hangi yönlerden geliştirilebileceğini analiz ediyoruz ve arayüzün değerlendirme raporunu hazırlıyoruz. Bu sayede web sitenizde veya mobil uygulamanızda önemli ölçüde iyileştirme sağlamayı ve hızlı bir düzeltme listesi sunmayı hedefliyoruz.

Örnek Video İzle

Rapor

Ürününüzün görsel olarak hangi mesajı verdiğini ve hangi yönlerden geliştirilebileceğini analiz ediyoruz ve arayüzün değerlendirme raporunu hazırlıyoruz. Bu sayede web sitenizde veya mobil uygulamanızda önemli ölçüde iyileştirme sağlamayı ve hızlı bir düzeltme listesi sunmayı hedefliyoruz.

Örnek Rapor İncele

Toplantı

Uzman ekibimiz arayüzünüz hakkında belirledikleri problemleri ya da geliştirilmesi gereken noktaları detaylı bir rapor ile size iletir.  Sonrasında ise  belirledikleri potansiyel iyileştirme alanlarını, değerlendirme sonuçlarını ve önerilerini daha iyi bir şekilde anlatabilmek için bir toplantı düzenler. 1 saatlik bir toplantı ile analizimizin sonuçları size aktarılır.

Örnek UX Audit

Eventbrite için Hazırlanan Örnek UX Audit'e Erişin!

Ürün Doktoru'muz Sena Çifçili'nin hazırladığı Eventbrite örnek UX Audit raporuna erişin.

Örnek UX Audit'e Erişin

Tasarım

kategorisindeki diğer servislerimizi keşfedin.

Şimdi Keşfet

Bu Sayfa Bulunamadı

Aradığınız sayfa mevcut değil veya taşınmış.

Anasayfa'ya Dön