SEO Audit

Arama motoru optimizasyonu konusunda mevcut durumunuzu değerlendirelim.

SEO Audit, bir web sitesinin organik arama sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmek amacıyla söz konusu web sitesinin incelenmesidir. SEO Audit hizmetimiz sayesinde web sitenizin arama motorlarındaki performansını sınırlandırabilecek ve web sitenize gelen potansiyel nitelikli trafik miktarını azaltabilecek teknik sorunları ve sorunları belirlemek mümkündür.

İletişime Geç

Neleri Değerlendireceğiz?

‍Web sitenizin organik olarak ziyaretçi çekebilmesi reklam giderlerinizi azaltmaya yardımcı olur ve kullanıcıların size daha kolay ulaşmasını sağlar. Arama motorlarının algoritmaları ise en iyi hizmeti sunabilmek adına sıklıkla güncellenir. Bu sebeple web sitenizin SEO durumunun belirli aralıklarla kontrol edilmesi gerekir. SEO uyumu kullanıcı deneyimiyle de bağlantılıdır. SEO uyumunun UX ile olan ilişkisine dair rehber yazımıza göz atabilirsiniz. SEO Audit hizmetimizi tercih ettiğinizde uzmanlarımız web sitenizin potansiyelini gözden geçirir, performansı olumsuz yönde etkileyen noktaları belirler ve öneriler sunar. SEO Audit hizmetimiz sırasında web sitenizde şu noktalar analiz edilir:‍Rakipleriniz karşısında web sitenizin durumuAnahtar kelimelerİçeriklerinizTeknik SEO adımları‍Bu analizlerin sonucunda web sitenizin SEO durumu en ince ayrıntısına kadar incelenir ve ekibimiz web siteniz için öneriler oluşturur. ‍

Ne Gerekiyor?

‍SEO Audit çalışmamıza başlamadan önce hedef kitlenizi, amaçlarınızı ve markanızı tanımak daha doğru bir analiz sunmamızı sağlar. Bu sebeple analizimize başlamadan önce sizden bazı bilgiler ve kaynaklar talep ederiz. SEO Audit çalışmamız öncesinde sizden şunları isteyeceğiz:‍Web sitenizin adresini bizimle paylaşmalısınız. ‍Analizinin yapılmasını istediğiniz web sayfanızın adresini bizimle paylaşmalısınız. Analizlerimiz masaüstü web sitelerini ve mobil web sitelerini kapsamaktadır. Ne yazık ki bu kapsamında dışında kalan mobil uygulamalar için SEO Audit hizmeti veremiyoruz.‍Belirlediğiniz hedef kitleyi bizimle paylaşmalısınız. ‍Analize başlamadan önce hedef kitlenizi tanımayı ve anlamak kullanıcılarınıza sunabileceğiniz faydayı görmemiz açısından önemlidir. Hedef kitlenizi anlamak, onların taleplerini ve tüketim biçimlerini anlamanın anahtarıdır. ‍Belirlediğiniz hedefleri ve amaçları bizimle paylaşmalısınız.  ‍Her web sitesi belirli hedef kitlelere ve belirli amaçlara hizmet eder. Bu hedefler dönemsel olarak değişebilir. Bu değişikliklerin sonucunda SEO stratejisinin de güncellenmesi gerekir. Bu sebeple web siteniz için belirlediğiniz hedefleri ve amaçları bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Buna ek olarak, size en iyi analizi sunmamız için veriye ihtiyacımız olduğunu unutmamalısınız. Uzmanlarımızın işine yarayacağını düşündüğünüz diğer verileri de bizimle paylaşabilirsiniz. ‍

Ne Teslim Edeceğiz?

Video

Yaptığımız analizde öne çıkan 3 ana bulguyu bir Loom videosu haline getiriyoruz. 10 dakika olan bu videoda analizimizin sonuçlarını ayrıntılı olarak anlatmayı ve organik etkileşimi artırabilmeniz için en uygun önerileri sunmayı önemsiyoruz.

Örnek Video İzle

Rapor

Yaptığımız analizin detaylı sonuçlarını sizin için rapor haline getiriyoruz. Bu raporda web sayfanızda düzeltilmesi gereken adımları, iyi durumda olan aşamaları ve organik erişim oranına dair genel bir bakışı bulabilirsiniz. Buna ek olarak, SEO durumunuzu daha iyi hale getirebilecek önerilerimize de bu raporda yer veriyoruz.

Örnek Rapor İncele

Toplantı

Uzman ekibimiz içerikleriniz hakkında belirledikleri problemleri ya da geliştirilmesi gereken noktaları detaylı bir rapor ile size iletir.  Sonrasında ise uzmanlarımız belirledikleri potansiyel iyileştirme alanlarını, değerlendirdikleri sonuçları ve önerilerini daha iyi bir şekilde anlatabilmek için bir toplantı düzenler. 1 saatlik bir toplantı ile analiz sonuçları size aktarılır.

Örnek UX Audit

Eventbrite için Hazırlanan Örnek UX Audit'e Erişin!

Ürün Doktoru'muz Sena Çifçili'nin hazırladığı Eventbrite örnek UX Audit raporuna erişin.

Örnek UX Audit'e Erişin

Pazarlama

kategorisindeki diğer servislerimizi keşfedin.

Şimdi Keşfet

Bu Sayfa Bulunamadı

Aradığınız sayfa mevcut değil veya taşınmış.

Anasayfa'ya Dön