Content Audit

Mevcut içeriğinizin performansını değerlendirelim.

Content Audit, hedef kitlenizle daha etkili bir iletişim kurabilmek ve etkileşim sağlayabilmek için web sitenizde bulunan hangi içeriğin iyileştirileceği, içeriğin nasıl oluşturulacağı konusunda bir analiz yapar ve öneriler sunar. Kullanıcıların ilgisini çeken içeriği tanımlamak ve içeriklerdeki sorunları tespit etmek Content Audit servisinin bir parçasıdır. Content Audit servisimizi tercih ettiğinizde Türkiye'nin en deneyimli içerik pazarlama ekibi olan İçerikbulutu.com, sitenizin içeriklerinin performansını değerlendirir.

İletişime Geç

Neleri Değerlendireceğiz?

‍Web sitenizin ziyaret edilmesi ve ziyaret eden kullanıcıları müşteriye dönüştürmesi için özgün, alakalı ve faydalı içerikler üretmeniz gerekir. Bu sebeple web sitenizde yer alan içeriklerin belirli aralıklarla kontrol edilmesi gerekir. Content Audit hizmetimizi tercih ettiğinizde uzmanlarımız web sitenizde yer alan içerikleri gözden geçirir ve performansı olumsuz yönde etkileyen içerikleri belirler. ‍Content Audit hizmetimiz web sitenizdeki 30 sayfayı kapsar. Bu analiz sırasında ise şunlar yapılır:‍Hedef kitle analiziSite için anahtar kelime araştırması ve hedef kitle odaklı ihtiyaç analiziİçeriklerin farklı araçlarla değerlendirilmesiSayfaların içerik skorlaması / puanlaması İçerik önerileri‍Analizlerimiz sırasında hedef kitleniz ve anahtar kelimeleriniz odak noktasını oluşturur. Bu kapsamda uzmanlarımız tarafından gereken analizler yapılır ve öneriler oluşturulur. ‍

Ne Gerekiyor?

‍Content Audit analizini başlamadan önce hedef kitlenizi, amaçlarınızı ve markanızı tanımak daha doğru bir analiz sunmamızı sağlar. Bu sebeple analizimize başlamadan önce sizden bazı bilgiler ve kaynaklar talep ederiz. Content Audit hizmetimiz öncesinde sizden şunları isteyeceğiz:‍Web sitenizin adresini bizimle paylaşmalısınız. ‍Analizinin yapılmasını istediğiniz web sitenizin adresini bizimle paylaşmalısınız. Analizlerimiz masaüstü web sitelerini ve mobil web sitelerini kapsamaktadır. Ne yazık ki bu kapsamında dışında kalan mobil uygulamalar için Content Audit hizmeti veremiyoruz. ‍Belirlediğiniz hedef kitleyi bizimle paylaşmalısınız. ‍Analize başlamadan önce hedef kitlenizi tanımayı ve anlamayı önemsiyoruz. Hedef kitlenizi anlamak, onların içerik taleplerini ve tüketim biçimlerini anlamak demektir. Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını, acı noktalarını anlamak ve hedef kitlenize nasıl değer sağlayabileceğinizi belirlemek için hedef kitlenizi bilmeye ihtiyaç duyuyoruz. ‍Web sitenizin amaçlarını bizimle paylaşmalısınız. ‍Her ürünün ve web sitesinin belirli amaçları ve bu amaçlara uygun olarak seçilen hedef kitleleri vardır. Hedef kitlenizle birlikte sitenizin amaçlarını da bizimle paylaşmalısınız. Bu sayede içeriklerinizin amaçlarınızı yerine getirmek için yeterli olup olmadığını ya da amaçlarınız doğrultusunda nasıl düzenleyebileceğinizi analiz edebiliriz.‍‍

Ne Teslim Edeceğiz?

Rapor

Web sitenizde yer alan içeriklerinizi inceliyoruz ve değerlendirmelerimizi bir rapor haline getiriyoruz. Web sitenizde yer alan içeriklerin güçlü ve zayıf yönlerine dair genel bir bakış ve değişikliğe gidilmesi gereken içeriklere dair bir eylem planı bu raporda kendine yer buluyor.

Örnek Rapor İncele

Toplantı

Uzman ekibimiz içerikleriniz hakkında belirledikleri sorunlu ya da geliştirilmesi gereken noktalar hakkında detaylı bir rapor sunar. Uzmanlarımız; belirledikleri potansiyel iyileştirme alanlarını, değerlendirdikleri sonuçları ve içerik stratejinizde kullanabileceğiniz avantajları daha iyi bir şekilde anlatabilmek için bir toplantı düzenler. 1 saatlik bir toplantı ile analizin sonuçları size aktarılır.

Örnek UX Audit

Eventbrite için Hazırlanan Örnek UX Audit'e Erişin!

Ürün Doktoru'muz Sena Çifçili'nin hazırladığı Eventbrite örnek UX Audit raporuna erişin.

Örnek UX Audit'e Erişin

Pazarlama

kategorisindeki diğer servislerimizi keşfedin.

Şimdi Keşfet

Bu Sayfa Bulunamadı

Aradığınız sayfa mevcut değil veya taşınmış.

Anasayfa'ya Dön