Brand Check-up

Markanızın eksiklerini hızlıca öğrenin.

Logonuzun tasarımından satış metninde seçtiğiniz kelimelere kadar insanların ürünleriniz hakkındaki görüşlerinizi etkileyen çok sayıda marka bilinci oluşturma yolu vardır. Brand Audit ise markanız için bir marka sağlığı denetimidir ve markalama konusundaki eksiklerinizi görerek işinizi başarıya ulaştırmanızda size yardımcı olur. Brand Audit hizmetimizi tercih ettiğinizde uzmanlarımız tarafından hazırlanmış marka strateji workshop’u uygulanarak belirli metriklere göre markanız değerlendirilir ve markanız için yol haritası çizilir.

İletişime Geç

Neleri Değerlendireceğiz?

Markanızın hedef kitlenizin gözünde nasıl bir performans gösterdiğini öğrenmek markalama hakkında bilgi sahibi değilseniz kolay değildir. Userspots’ın Brand Audit uzmanları markanız hakkında size yeni bir bakış açısı sağlar.‍Ürününüzün mevcut marka deneyimi hakkında bilgi sahibi olmak, pazardaki rakiplerinizden farklarınızı belirlemek ve net bir marka stratejisi oluşturmak için gerçek marka konumunuzu ve marka değerinizi tanımlamakla işe başlıyoruz. Bunu yaparken sizlerle birlikte Marka Strateji Workshop’u yapıyoruz ve markanızı tanımanızı sağlayacak konular üzerinde duruyoruz. Marka Strateji Workshop’unda şu noktaları inceliyoruz:‍Pazar AraştırmasıHedef Kitle TanımlamasıMarka ArketipiMarka KişiliğiMarka VizyonuMarka DeğeriMarka HikayesiMarkanın Görsel Kimliği‍

Ne Gerekiyor?

Brand Audit analizine başlamadan önce markanızı yakından tanımak ilk hedefimizdir. Hedef kitlenizi ve mevcut marka stratejinizi anlamak daha iyi bir analiz sunmamızı sağlar. Bu sebeple değerlendirmeye başlamadan önce sizden bazı bilgiler talep ediyoruz:‍Markanın mevcut marka kimliği dokümanlarını bizimle paylaşmalısınız. ‍Markanızla ilişkilendirebileceğiniz online ve basılı belgeleri ve kılavuzları bizimle paylaşmalısınız. Servisimiz marka kimliğinizle uyumlu belgelere ve yönergelere odaklanacağı için bu adım oldukça önemlidir. Marka kimliğini oluşturan unsurlar (logo, slogan, iletişim dili, görsel dil) ilk oluşturulduklarında ürününüzün hedeflerine uygun olarak düzenlenirler. Zaman içerisinde bu hedeflerden ve marka kimliğinden uzaklaşma görülebilir. Bunu net olarak tespit edebilmek için marka kimliği dokümanlarına ihtiyaç duyuyoruz. ‍Marka web sitenizi bizimle paylaşmalısınız. ‍Dijital dünyada markanızın en önemli temsilcisi web sitenizdir. Web siteniz hem marka kimliğinizin önemli dokümanlarına ev sahipliği yapar hem de genellikle hedef kitlenizin markanıza ilk temas ettiği noktadır. Bu sebeple hedef kitlenizi ve mevcut markanızın kimliğini analiz edebilmek için markanızın web sitesini inceliyoruz. ‍Workshop’a katılım sağlamalısınız. ‍Her ne kadar kendi markanız olsa da markanızı tam olarak tanımadığınız noktalar olabilir ve bu noktaları anlamlandırmak için bir uzman bakışına ihtiyaç duyarsınız. Markanızın mevcut durumu, pazardaki yeri, vizyonu, misyonu ve hedef kitlesi gözden geçirilir ve markanızı anlamanızı sağlayacak metrikler anlatılır. Bu sebeple workshop, brand audit sürecinin en önemli adımıdır.  ‍

Ne Teslim Edeceğiz?

Rapor

Uzman ekibimiz sizinle gerçekleştirdiği workshop sonrasında sizinle bir rapor paylaşır. Bu raporda markanız hakkında belirlediğimiz sorunlar hakkında geri bildirimlerimizi bulabilirsiniz. Diğer audit (UX Audit, Content Audit) hizmetlerimizde olduğu gibi potansiyel iyileştirme alanlarını belirliyor, sonuçları değerlendiriyor ve göz önünde bulundurmanız için önerilerde bulunuyoruz.

Örnek Rapor İncele

Toplantı

Uzman ekibimiz markanız hakkında belirledikleri sorunlar hakkında detaylı bir rapor sunar. Uzmanlarımız belirlediğimiz potansiyel iyileştirme alanlarını, değerlendirdikleri sonuçları ve marka stratejinize dair atabileceğiniz adımları daha iyi bir şekilde anlatabilmek için bir toplantı düzenler. 1 saatlik bir toplantı ile analizin sonuçları size aktarılır.

Örnek UX Audit

Eventbrite için Hazırlanan Örnek UX Audit'e Erişin!

Ürün Doktoru'muz Sena Çifçili'nin hazırladığı Eventbrite örnek UX Audit raporuna erişin.

Örnek UX Audit'e Erişin

Tasarım

kategorisindeki diğer servislerimizi keşfedin.

Şimdi Keşfet

Bu Sayfa Bulunamadı

Aradığınız sayfa mevcut değil veya taşınmış.

Anasayfa'ya Dön