Google Analytics Audit

Web sitenizin Google Analytics kurulumunu değerlendirelim.

Doğru verileri toplamak ve analiz etmek, ürününüzü bir adım öteye taşımanın önemli adımlarından biridir.  Doğru veriyi toplayabilmek için ise Google Analytics'te yakalanan web verilerinin kalitesini kontrol etmeniz gerekir. Google Analytics Audit’in amacı, başarısızlık noktalarını belirlemektir. Userspots olarak Google Analytics Audit hizmetini bir adım öteye taşıyor ve Google Analytics hesabınızın doğru kurulması ve sitede ölçümlenecek noktaların belirlenmesi konusunda size yardımcı oluyoruz.

İletişime Geç

Neleri Değerlendireceğiz?

‍Doğru yapılandırılmış bir Google Analytics hesabı sizi rakiplerinizin önüne geçirebilir. Google Analytics Audit hizmetimiz, kurulumda tam olarak neyin yanlış olduğunu size gösterir. Çoğu denetim bu noktada tamamlanır ancak bizi tercih ettiğinizde durum farklıdır. Uzmanlarımız tespit ettiğimiz her bir sorunu nasıl çözmeniz gerektiğine dair size genel bakış sunar. Kısaca, Google Analytics Audit sırasında şu noktalar analiz edilir:‍Mevcut Google Analytics hesabınızın verimliliğiGoogle Analytics hesabınızın mevcut ayarları (Saat, bot filtreleme, Google arama konsolunun bağlanması vb.)‍

Ne Gerekiyor?

‍Mevcut Google Analytics hesabınızı kontrol edebilmek ve size en iyi önerileri sunabilmek için hizmetimizi gerçekleştirmeye başlarken sizden bazı bilgiler talep ederiz.  Google Analytics Audit hizmeti öncesinde sizden şunları isteyeceğiz:‍‍Web sayfanızın adresini bizimle paylaşmalısınız. ‍Web sayfanız markanızın görünen yüzüdür. Hedef kitlenizi, misyonunuzu ve vizyonunuzu anlatır. Aynı zamanda ise dönüşümün gerçekleştiği noktadır. Doğru olarak kurulan Google Analytics hesabı ile daha fazla kişiye ve doğru hedef kitleye ulaşabilir. Bu sebeple analizinin yapılmasını istediğiniz web sayfanızın adresini bizimle paylaşmalısınız. ‍Google Analytics hesabına yönetici erişimi sağlamalısınız. ‍Analiz edilmesini istediğiniz web sayfasının Google Analytics bilgilerine ihtiyacımız var. Hedeflemeleri, ayarları ve diğer ayrıntıları kontrol edebilmek için bu erişimi sizden talep ediyoruz. ‍Mevcut Google Analytics sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. ‍Google Analytics Audit hizmeti almayı düşünüyorsanız büyük ihtimalle web sitenizde bazı noktaların iyi durumda olmadığının farkındasınızdır. Bizimle memnun olmadığınız ya da kontrol edilmesinin faydalı olduğunu düşündüğünüz noktaları paylaşabilirsiniz. Yaşadığınızı düşündüğünüz sorunlara ek olarak bizimle paylaşmak istediğiniz diğer detayları da bize iletebilirsiniz. ‍

Ne Teslim Edeceğiz?

Rapor

Web sayfanızı ve mevcut Google Analytics hesabınızı inceledikten sonra hesabınızın mevcut durumuna ilişkin net ve kapsamlı bir genel bakış sunduğumuz rapor hazırlıyoruz. Mevcut hesabınızda neleri düzeltmeniz gerektiğini ve bu gerekli değişiklikleri nasıl yapacağınızı bu rapor sayesinde öğrenebilir ve böylece pazarlama planlarınızı daha fazla uygulamaya geçirebilirsiniz.

Örnek Rapor İncele

Toplantı

Uzman ekibimiz mevcut Google Analytics hesabınız hakkında belirledikleri sorunlu ya da geliştirilmesi gereken noktalar hakkında detaylı bir rapor sunar. Uzmanlarımız, belirlediğimiz potansiyel iyileştirme alanlarını, değerlendirdikleri sonuçları ve kullanabileceğiniz avantajları daha iyi bir şekilde anlatabilmek için bir toplantı düzenler. 1 saatlik bir toplantı ile analizin sonuçları size aktarılır.

Örnek UX Audit

Eventbrite için Hazırlanan Örnek UX Audit'e Erişin!

Ürün Doktoru'muz Sena Çifçili'nin hazırladığı Eventbrite örnek UX Audit raporuna erişin.

Örnek UX Audit'e Erişin

Pazarlama

kategorisindeki diğer servislerimizi keşfedin.

Şimdi Keşfet

Bu Sayfa Bulunamadı

Aradığınız sayfa mevcut değil veya taşınmış.

Anasayfa'ya Dön